Córka zarobiła pieniądze za które spełniła marzenie matki

Do 18 roku życia Maria mieszkała z rodzicami. Rodzina ta nie była bogata – mama była motorniczą tramwaju, a tata wiele lat temu był zmuszony do przejścia na emeryturę z tytułu niepełnosprawności. Pieniądze, które mieli do dyspozycji z trudem wystarczały na jedzenie i najtańsze ubrania, które przecież od czasu do czasu trzeba było kupić.

Jeszcze jako dziecko Marysia próbowała znaleźć pracę by pomóc rodzicom. W przeszłości przyklejała ogłoszenia i reklamy na słupy oraz rozdawała ulotki, a następnie pracowała w małym sklepie u przyjaciół rodziców. Pomimo wszystkich tych wysiłków dziewczynie nie udało się naprawić sytuacji finansowej rodziny.

Jedyną perspektywą dla Marii stało się dobre wykształcenie. Dziewczyna zdała egzamin maturalny z naprawdę wysokimi wynikami, dzięki czemu mogła się dostać na prestiżowe studia prawnicze w stolicy. W wieku 19 lat dziewczyna wyjechała z domu rodziców na studia.

Będąc jeszcze w szkole dziewczyna zdecydowała, że jak tylko zacznie dobrze zarabiać, to pomoże rodzicom w remoncie ich mieszkania.

Przez prawie półtora roku dziewczyna łączyła studia i pracę, a czasami także brała jeszcze jakieś prace dorywcze. Było jej trudno, ale ten wysiłek się opłacił – dziewczyna zdołała zebrać pieniądze na odświeżenie starego mieszkania rodziców.

Niemieli wystarczająco dużo pieniędzym by wynająć robotników, dlatego praktycznie wszystko wykonali sami. Wspólnym wysiłkiem pomalowali ściany, wymienili grzejnik na nowy i dobrali zasłony do nowych okien.

Stare drewniane podłogi pokryte zostały laminatem, zakupiono trochę nowych mebli, a stare sofy zostały wyczyszczone przez specjalistów. Dziewczyna planuje zarobić na nowe meble, aby całkowicie pozbyć się tych, które zostały  i trochę psują wnętrza. Robotników wezwano tylko do sufitu podwieszanego, ponieważ rodzina tego nie potrafiła samodzielnie zrobić. 

Dziewczyna znalazła prawie wszystkie niezbędne do remontu materiały na wyprzedaży lub w Internecie po mniejszej cenie, co pozwoliło zaoszczędzić sporo pieniędzy.

W trakcie wakacji Marii wraz z rodziną udało się zakończyć prace tylko w jednym pokoju, ale podczas kolejnej przerwy w studiowaniu dziewczyna ma w planach wyremontować kuchnię i łazienkę.

Rodzina Marysi nie wierzyła, że dziewczyna była w stanie sama zebrać na remont i dopiero gdy znaleźli się w sklepie z materiałami budowlanymi zdali sobie sprawę, że ich marzenie wkrótce stanie się rzeczywistością.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Córka zarobiła pieniądze za które spełniła marzenie matki