Dlaczego sąsiad na całej długości ogrodzenia namalował biały pasek?

Pewnego dnia przyjechałem na działkę i zobaczyłem, że na ogrodzeniu sąsiada, które nie tak dawno postawił ktoś narysował grubą, białą linię. Myślałem początkowo, że to jakiś wybryk złośliwych dzieciaków, ale później okazało się, że sam sąsiad to zrobił.

Nie rozumiałem, po co mu to i pierwsza myśl, jaka przeszła mi przez głowę była taka, że pewnie zrobił to po pijaku. Jednak po wyjaśnieniach sąsiada moja opinia całkowicie się zmieniła i byłem zaskoczony jego zaradnością i pomysłowością.

Dom sąsiada znajduje się przy samej ulicy. Latem młodzież jeździ samochodami do domków letniskowych swoich rodziców, w których odpoczywają, ale nierzadko też imprezują. W wyniku tego siadają za kółko niestety także w stanie nietrzeźwości.

Nasza wieś jest słabo oświetlona, praktycznie w ogóle, więc kiedy droga jest rozjaśniana tylko przez reflektory samochodów, ogrodzenie sąsiada naprawdę trudno dostrzec. Dlatego, obawiając się, że ogrodzenie zostanie zniszczone, sąsiad namalował na nim biały pasek. Powiedział, że nawet nie martwi się tak o ogrodzenie, jak o młodych ludzi, którzy po wjechaniu z większą prędkością w metolową „przeszkodę” mogą zostać kalekami, a być może nawet umrzeć.

Sąsiad uważa, że jego zaradność może uratować komuś życie. A Wy co o tym myślicie, drodzy czytelnicy? Napiszcie w komentarzach, co myślicie o pomyśle mojego sąsiada!

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Dlaczego sąsiad na całej długości ogrodzenia namalował biały pasek?