Jak dziadkowie odmłodnieli

Poznałam niedawno Ryśka. Gdy ujrzałam go po raz pierwszy, był ubrany w skórzaną kurtkę i spodnie i włosy ułożone na Elvisa Presleya. Natychmiast zwrócił moją uwagę. Nie planowałam go podrywać, ale bardzo miło mi się z nim rozmawiało. Miał on wiele zainteresowań, przez co można było porozmawiać z nim o wszystkim. Pokazałam mu zdjęcia swoich synów, a ona w odpowiedzi pokazała mi fotografię 6-letniej córki

– No, już mam dużą tę córę! – powiedziałam.

– To moja wnuczka!

– Jak to?

0 Sześć lat temu zostałem dziadkiem! – Rysiek się roześmiał.

Współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do wyobrażania sobie dziadków jako starych, poczciwych ludzi, którzy są zaniedbani, ponieważ cały swój czas poświęcają wnukom. Jeśli ktoś bowiem ma już wnuki, to w opinii społeczeństwa powinien z nimi jeździć na wycieczki, przygotowywać dla nich posiłki i robić prezenty. Jeśli urodzą się wnuki, jest to moment, aby pożegnać się z normalnym życiem! 

Dziadkowie teraz nie sątacy, jak kiedyś i także mają ochotę na używanie życia. Współcześni 60-latkowie często mogą zawstydzić młode pokolenie swoją energią i chęcią działania. Zresztą, Ci ludzie musieli dzielić swój czas wolny między pracą a domem i dopiero teraz mogą żyć w pełni. Mimo wieku są wciąż ambitni i jak już zostało wspomniane, energiczni, dlatego znowu dzielą swój czas, ale tym razem między wnuki a przeżywaniem reszty życia po swojemu, poświęcając je na wycieczki czy mecze piłki nożne. Poza tym każdy mężczyzna – nawet ten w nieco dojrzalszym wieku – uwielbia flirtować i przyciągać uwagę swoim wyglądem, bo to nie tylko domena kobiet…

Osiągając taki wiek w końcu mogą robić to, na co mają tak naprawdę ochotę. Na wcześniejszym etapie życia martwili sie zdaniem innym, tym, co wypada, a co nie. Teraz dziadkowie są wolni, niezależni i nie uważają, że są rzeczy zarezerowane tylko dla młodych, dzięki czemu decydują sie na zdecydowane kroki jak kolorowe włosy czy modne ubrania w jaskrawych kolorach. Taka osoba jest gotowa poeksperymentować i nie boi się kompromitacji czy ośmieszenia, bo cóż ma do stracenia? Zwykle wyglądają stylowo i efektownie. Wierzą także ciągle w miłość, która nawet po 50-ce, 60-ce a nawet 70-ce potrafi ich uskrzydlać i motywować do dalszego działania.

Kiedyś w restauracji zauważyłam przy stoliku trzech mężczyzn, na oko mieli oni po 60 lat. Normalnie pewnie nie zwróciłabym na nich uwagi, ale to Ci mężczyźni chcąc mnie poznać zaproponowali, żebym dołączyła do ich stolika. 

Oczywiście zgodziłam się. Przysiadłam się do nich, aby z nimi porozmawiać. Okazało się, że przyjaźnią się od przedszkola, ale dopiero po 50-tce zaczęli być szczęśliwi i żyć, tak jak chcą. Przyjaciele teraz codziennie robią coś razem – jeżdżą na ryby, biegają, oglądają mecze piłki nożnej czy żużel czy jedzą w ulubionych restaurachach i rozkoszują się smakiem swojego ulubionego piwa. Kochają swoje wnuki, ale w przeciwieństwie do dawnego modelu dziadka wpajają swoim wnukom aktywny tryb życia, uprawiając z nimi różne sporty. Słuchają także współczesnej muzyki, która bardzo im się podoba. Wierzą także ciagle w to, że sukcesy jeszcze przed nimi, dlatego jeżdzą na różne turnieje sportowe, na których zdobywają medale. Czy można nazwać tych mężczyzn tradycyjnymi dziadkami?

Jeśli wybierzecie się na basen, to zauważycie, że jest tam sporo starszych mężczyzn. Tak samo jest z kawiarniami, barami czy restauracjami. Zawsze wyróżniają się z tłumu ludzi radosnym śmiechem i dobrą zabawą, czego często brakuje młodym. 

Mężczyźni Ci nie ograniczają się jedynie do prowadzenia rozrywkowego trybu życia, ponieważ dzięki swoim ambicjom zajmują się także swoją edukacją. Chodzą na kursy i zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie uczą się języków obcych. Poza tym próbują wielu rzeczy po raz pierwszy w życiu.

To wspaniali, dojrzali mężczyźni, którzy przypominają pod wieloma względami 20-latków. Żyją szczęśliwie i czerpią z życia garściami. Współcześni mężczyźni robią konkurencję młodym mężczyznom!

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Jak dziadkowie odmłodnieli