Kiedy siostra oświadczyła, że spodziewa się dziecka, nasi rodzice zachowali się tak okropnie, że wciąż nie mogę dojść do siebie

Wydaje mi się, że moi rodzice po prostu zwariowali. Moja siostra ma 32 lata i jest singielką, ale od zawsze chciała mieć dziecko. Rodzice byli temu przeciwni: oświadczyli, że nieślubny wnuk nie zostanie dobrze przyjęty w rodzinie. Siostra mieszka sama, dobrze zarabia, a jeśli potrzebuje jakiejś pomocy, to zawsze może liczyć na mnie i rodziców. Niestety, tylko życie osobiste jakoś jej się nie ułożyło. W wieku 20 lat zakochała się w pewnym facecie, który z dnia na dzień ją po prostu porzucił. Bardzo go kochała i to przeżyła, przez co od tamtego czasu nie spotykała się z nikim. Zwróciła się nawet do psychologa, aby w końcu zapomnieć o tamtym łajdaku. Moja siostra strasznie to przeżywała – płakała całe noce i ledwo przeżyła ten trudny okres, zajęło jej to naprawdę dużo czasu. Siostra zawsze chciała mieć rodzinę, dzieci.

Teraz jednak bez względu na wszystko postanowiła mieć dziecko. Mówiła: „lata mijają, ja już nie jestem młoda, nie chcę być sama na starość, chcę mieć dziecko, które się mną zaopiekuje. W przeciwnym razie moje życie będzie bezcelowe, bo nie chcę żyć tylko dla siebie. Sama czasami nie wiem, dla kogo tyle pracuję i się tak staram”. W końcu osiągnęła swój cel, a kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży – przestała kontaktować się z rodzicami. Nikomu nie powiedziała, kim jest biologiczny ojciec dziecka. Kiedy rodzice dowiedzieli się, że jest w ciąży, jakby zwariowali. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tak gwałtownej reakcji – rodzice wyzywali ją od ladacznic, bezbożnic i puszczalskich.

Wraz z siostrą byłyśmy w szoku. Próbowałam przekonać i uspokoić rodziców, że siostra nie robi nic złego. Myśli po prostu o swojej przyszłości, nie chce zostać sama na starość – chce wreszcie poczuć smak macierzyństwa. Rodzice wyrzucili nas obie z domu, kiedy chciałyśmy im to wytłumaczyć i od tego czasu nie kontaktują się z nami: ani z siostrą, ani ze mną. Siostra jest już w piątym miesiącu ciąży, spodziewa się córeczki. Dla mnie zachowanie moich rodziców jest naprawdę nienormalne. Mam nadzieję, że po urodzeniu dziecka zmienią swój stosunek do mojej siostry, ponieważ da im wnuczkę. Zawsze będę przy mojej siostrze i nie mogę się doczekać narodzin dziecka.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Kiedy siostra oświadczyła, że spodziewa się dziecka, nasi rodzice zachowali się tak okropnie, że wciąż nie mogę dojść do siebie