Mój ojciec zmienił się po związaniu z nową dziewczyną

Mój ojciec jest bardzo towarzyskim i aktywnym człowiekiem, nawet po przejściu na emeryturę nie przestał odwiedzać dawnych kolegów kilka razy w miesiącu. Chętnie grał w szachy, prosił wnuczkę, by ściągnęła mu na tablet seriale kryminalne z ostatniego roku, które chciał obejrzeć, ale nie miał czasu.

W przeszłości nie bardzo lubił opiekować się moimi dziećmi lub dziećmi mojej siostry, ponieważ ciężko pracował i chciał mieć też czas na odpoczynek. Ale kiedy przeszedł na emeryturę, zaczął częściej do mnie dzwonić i pytać, kiedy zamierzam zabrać ze sobą Olę i Marysię. Na początku byłem zaskoczony, bo trudno mi było sobie wyobrazić, jak mój ojciec będzie zabawiać dziesięciolatki, ale wciągnął je w swoje seriale, zawsze kupował im popcorn do wspólnego oglądania, rozpieszczał je też innymi smakołykami i dość szybko awansował w rodzinnym rankingu, stając się „najlepszym dziadkiem”.

Muszę przyznać, że poczułem się trochę urażony, że dzieci w dniu wolnym od szkoły chciały iść do dziadka, zamiast wyjść ze mną lub pooglądać telewizję.

Nie zdawałem sobie sprawy, że powinienem się z tego cieszyć. Bo niedługo dobre relacje dziadka z wnuczkami się skończyły – mój tata poznał kobietę. Nie znam wszystkich niuansów ani powodów, dla których uznali, że są dla siebie stworzeni, ale fakt, że spotkali się w kolejce w aptece i odkryli, że mają wiele podobnych objawów, doprowadził do tego, że zamieszkali razem.

Grażyna była porządną kobietą, z ogromną liczbą dzieci i wnuków, o których tylko opowiadała, ale ani dziadek, ani ja nigdy ich nie widzieliśmy. Żyła wygodnie: dzięki wysokiej emeryturze i pomocy dzieci nie miała żadnych oczekiwań finansowych wobec dziadka i z zasady nie zamierzała wychodzić za niego za mąż. Ale jakoś szybko włączyła się w jego życie, wypierając wszystkich innych, w tym moje córki.

Tata zaczął częściej wspominać o interesach i podróżach z Grażyną. Zasugerował, że dzieci powinny zostać umieszczone w szkole z internatem, Grażyna powiedziała, że zna jedną dobrą placówkę.

W rzeczywistości jednak nie wiedzieliśmy jak wielkie mamy szczęście, gdy po prostu unikaliśmy spotkania z tą kobietą. Nie było w niej nic, co mogłoby mnie choć w najmniejszym stopniu zainteresować. Była barczysta, krzykliwa, z krótko ściętymi czarnymi włosami i wiecznie zmarszczonymi brwiami, więc kiedy się uśmiechała, nie stawała się ani trochę milsza. Moje dzieci od razu zwróciły na to uwagę. Jeszcze tego samego dnia, kiedy po raz pierwszy udało mi się wysłać je do domu dziadka, skarżyły się na nową babcię.

Moja żona i ja nie zwróciliśmy należytej uwagi na te skargi. To zrozumiałe, że nie są do niej przyzwyczajone, ponieważ Grażyna jest, mówiąc wprost, obca.

Niechęć Oli i Marysi ujawniła się dopiero wtedy, gdy moja żona przyniosła do domu nowe ubrania, poprosiła dziewczynki, żeby je przymierzyły i wtedy zobaczyła fioletowe siniaki na udach i otarcia na kolanach. U obu dziewczynek.

Marysia, jako odważniejsza z nich, przyznała, że chodzi o babcię Grażynę. Podczas tych wszystkich wizyt nigdy nie przepuściła okazji, by dać dziewczynkom klapsa, a za każde „złe” zachowanie stawiała je do kąta. Mój ojciec nic nie mówił na ten temat, był zajęty swoimi serialami, nie miał czasu dla swoich wnuczek.

Nie zamierzałem tego tak zostawić, poszedłem do ojca, aby wszystko wyjaśnić, ale on tylko wzruszył ramionami na moje słowa. Grażyna nie brała udziału w dyskusji, bo nie było jej w domu, ale zgodził się, że moje córki są marudne i trzeba je wychować, a kasza gryczana i pasek to świetny sposób, żeby to zrobić.

Mój ojciec nigdy taki nie był. Jestem pewien, że Grażyna zrobiła mu pranie mózgu, a teraz dyryguje nim, jak tylko chce. Swój gniew wyładowuje także na moich dzieciach.

Nie sądzę, żebym w najbliższym czasie zabrał moje córki do ich dziadka i jego nowej dziewczyny. Muszą się rozstać, żebym mógł pomyśleć o ponownych odwiedzinach.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Mój ojciec zmienił się po związaniu z nową dziewczyną