Nie chcę już robić dobrych uczynków.

Niedawno odkryłam, że w mojej szafie jest dużo niepotrzebnych rzeczy. Ubrania są pomieszane – te w złym stanie wiszą obok tych eleganckich. Kiedyś byłam zapaloną zakupoholiczką, która kupowała wszystko, co wpadło mi w oko. Kupowałam a później zdawałam sobie sprawę, że nigdy tego nie założyłam. To takie bez sensu.

Od pewnego czasu moje myślenie się zmieniło: uważam, że każdy zakup powinien być przemyślany a zakupione, niepotrzebne ubrania mogą służyć tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Moda jest zmienna ale są klasyki, które można nosić przez cały czas, więc zmieniłam garderobę. Ultra jasne i modne rzeczy nie są teraz dla mnie ważne.

Na początku myślałam o sprzedaży ubrań, bo są naprawdę w dobrym stanie. Ale po pewnym zastanowieniu postanowiłam jednak oddać rzeczy za darmo – wtedy zostaną zabrane przez naprawdę potrzebujących ludzi, którzy docenią tych, którzy ich obdarowali.

Obfotografowałam więc niepotrzebne ubrania i umieściłem je na stronie z ogłoszeniami mojego miasta. Kobiety zaczęły rzucać się na darmowe ubrania jak pszczoły na miód, nie spodziewałam się takiego szaleństwa. Jeden mężczyzna natychmiast napisał o wieczorowej nowej sukience: poprosił, abym zatrzymała ją dla niego do jutra – jego narzeczona właśnie o takiej marzyła. Umówiliśmy się na spotkanie.

W wyznaczonym czasie wyszłam z domu, żeby oddać sukienkę. Mężczyzna podszedł do mnie z bardzo niezadowoloną miną, jakby wyświadczał mi przysługę. Zaczął po cichu sprawdzać rzecz i zarzucił mi, że zamek błyskawiczny w sukience się zacina. Nie wiem, jak wytrzymałam ale miałam wielką ochotę zabrać sukienkę i wrócić do domu. Mężczyzna w końcu zabrał podarowaną suknię, nie wyrażając w żaden sposób swojej wdzięczności.

Po tym przypadku usunęłam wszystkie ogłoszenia z bezpłatnymi rzeczami Nie chcę już robić dobrych uczynków – ludzie tego nie doceniają.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Nie chcę już robić dobrych uczynków.