„Po co starsze panie robią sobie paznokcie? Myślą, że coś im jeszcze pomoże?” – usłyszałam pod swoim adresem

Nie tak dawno temu spacerowałam po parku i zauważyłam na jednej z ławek kompanię małych, zrzędliwych staruszek głośno i wyraźnie obgadujących każdego, kto tylko obok nich przechodził. Ponieważ chciałam nacieszyć się rześkim zimowym parkiem to usiadłam na pobliskiej ławce, ponieważ właśnie w tym miejscu było pięknie i słonecznie. Po kilku minutach usłyszałam oceniające komentarze.

„Dlaczego te stare baby robią sobie paznokcie? Wierzą pewnie, że to pomoże przedłużyć im młodość, ale i tak jej nie odzyskają!”.

Od razu stało się dla mnie jasne, że obgadują mnie, ponieważ kilka razy patrzyły w moją stronę. Potem zaczęły obgadywać moje świeżo zrobione paznokcie w kolorze bordowym, który faktycznie rzucały się w oczy. 

Siedziały i dość burzliwie dyskutowały o tym, jak bardzo jest to nieprzyzwoite! Czy możecie to sobie wyobrazić? Dbacie o siebie i chcecie wyglądać pięknie niezależnie od wieku, a takie kobiety uważają to za nieprzyzwoite!

Uderzyło mnie to ponieważ uważam, że kobieta w każdym wieku powinna wyglądać elegancko i kobieco. Tak, teraz jest do rzadkości należą zadbane starsze panie, ale kiedy już się takie spotyka, to naprawdę trzeba być pełnym podziwu. 

Wiele naszych polskich kobiet będących na emeryturze z jakiegoś powodu nie chcą żyć dla siebie, dla własnej przyjemności i nie obchodzi ich nawet to, jak wyglądają. Ich życie w pewnym okresie składa się już tylko z tak samo wyglądających dni, opiekowania się mężem, dziećmi czy wnukami, oglądania bezsensownych seriali i plotkowania na ławeczce – to wszystko. 

Na pewno nie chciałabym tak żyć. Bardzo lubię dbać o siebie, a potem przyjmować komplementy i wzbudzać podziw w oczach innych.

W końcu na emeryturze można swoje życie uczynić przyjemnym i wygodnym, poza tym w końcu można poświęcić trochę czasu dla siebie.Wszystko co musiałaś zrobić zostało już zrobione, więc teraz pozostaje Ci tylko odpocząć i cieszyć się życiem!

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

„Po co starsze panie robią sobie paznokcie? Myślą, że coś im jeszcze pomoże?” – usłyszałam pod swoim adresem