Znajoma ma 35 lat i nigdy nie pracowała. Marzy jej się stanowisko kierownika i duże wynagrodzenie.

Znam jedną kobietę, z którą chodziłam do tej samej szkoły – dajmy jej na imię Milena. Milena dobrze się uczyła, a po szkole poszła na studia prawnicze. Zdobyła tytuł i postanowiła zacząć kolejne studia, coś związanego z marketingiem i zarządzaniem. Na tej uczelni poznała mężczyznę, z którym wzięła ślub. On dobrze zarabiał, więc nie nalegał, żeby Milena pracowała – mogła w spokoju się uczyć.

Kobieta po ukończeniu drugiego kierunku nie poszła do pracy, po prostu została w domu. Pytana, czy jest szczęśliwa, mówiła, że spełnia się w roli gospodyni domowej. Jej mąż uwielbiał wracać z pracy do czystego, pachnącego domu, a przecież gdyby Milena pracowała, nie miałaby czasu tak dokładnie sprzątać. Mąż spełniał wszystkie jej zachcianki.

Tak mijało im życie.  Od czasu do czasu mężczyzna wspominał coś o dziecku. Ale Milena nie chciała o tym słyszeć. Nie była gotowa na macierzyństwo – bała się porodu, lekarzy i oczywiście utraty figury i wolnego czasu.

Ich małżeństwo trwało mniej więcej 12 lat, aż małżonek zażądał rozwodu. Nie wiem dokładnie, jaki był powód – Milena nie chciała o tym mówić. Para rozeszła się i kobieta straciła źródło utrzymania.

Obecnie pieniądze daje jej ojciec, który wciąż pracuje. Ale to zupełnie inne kwoty, ciężko jest utrzymać styl życia, do którego Milena się przyzwyczaiła. Ojciec wspomina, że nie będzie mógł jej wiecznie utrzymywać i powinna pójść do pracy. Ale kobieta ma 35 lat i nigdy nie pracowała!

Milena zwróciła się o pomoc do naszej klasy na czacie. Jeden z kolegów posiada własny, duży sklep i zaproponował jej stanowisko ekspedientki. Jednak kobieta nie skorzystała z oferty – powiedziała, że posiadaczce dwóch dyplomów wyższych uczelni nie wypada siedzieć na kasie.

Bardzo zabawnie się to czytało. Przecież ona nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, a marzy jej się stanowisko kierownika.

Jak myślicie? Jaką pracę można znaleźć, jeśli ma się 35 lat i nigdy, nigdzie nie pracowało?

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Znajoma ma 35 lat i nigdy nie pracowała. Marzy jej się stanowisko kierownika i duże wynagrodzenie.