Czy mężczyźni są bardziej chciwi niż kobiety?

Już dawno temu zauważyłem, że w pewnych kwestiach kobietom jest o wiele łatwiej, bo uważam, że mimo tego, co można usłyszeć w mediach, to mężczyźni są dużo bardziej zazdrośni i chciwi niż kobiety. Pracując w męskim zespole zdałem sobie sprawę, że kobiety, jeśli kogoś obgadują, to zwykle robią to tak, że ktoś i tak o tym się potem dowie, a mężczyźni udają miłych, by kilka minut później tej samej osobie obrabiają tyłek tylko po to, aby poczuć się lepszym i postawić tego kogoś w złym świetle. Mężczyzna dla drugiego może być naprawdę okropny mimo tego, że tak często potrafią chwalić się tą swoją słynną “męską solidarnością”. 

Na pierwszy rzut oka mężczyźni w mojej firmie są tacy mili, sympatyczni i przyjaźni, ale po jakimś czasie bystre oko dostrzeże, że to tylko pozory. 

Jeden z naszych kolegów zmienił sobie niedawno auto. Odkładał na ten samochód bardzo długo, dlatego niezmiernie cieszył się, kiedy miał już wymaganą sumę i kupił swój wymarzony samochód. Już pierwszego dnia, gdy podjechał pod biuro swoim nowym autem, poza jego plecami dało się usłyszeć zgryźliwe komentarze. Współpracownicy nie potrafili pogratulować swojemu koledze i współdzielić z nim radości, więc każdą próbę pochwalenia się mężczyzny szybko ucinali, zmieniając temat.

Parking obok naszej firmy był mały i aby tutaj zaparkować, trzeba było mieć wykupione miejsce. Wcześniej kolega parkował ulicę dalej, bo nie zależało mu na tamtym starym samochodzie, więc nie musiał go mieć na oku. Teraz sytuacja się zmieniła i martwił się, że być może, kiedy nie będzie miał sytuacji pod kontrolą, to dojdzie do porysowania jego nowego cacka, a w najgorszym wypadku nawet do kradzieży! 

Niestety obecnie na parkingu było tylko jedno wolne miejsce. Kiedy jeden z naszych współpracowników dowiedział się o tym, od razu poszedł zapłacić za miejsce za cały rok z góry twierdząc, że niebawem kupuje samochód i nie chce parkować daleko od biura. 

Rok minął, a ten mężczyzna samochodu sobie nie kupił. Po co to więc zrobił? Z zawiści i tylko po to, aby tamten kolega nie mógł kupić miejsca dla swojego auta. Uważam, że postąpił bardzo nie w porządku.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Czy mężczyźni są bardziej chciwi niż kobiety?