Niegodne zachowanie, którego lepiej nie wybaczać ani go nie usprawiedliwiać

Zacznijmy od tego, że każda osoba w głębi siebie samego określa swoje zasady moralne. Ustala przed samym sobą, co może robić będąc w związku, względem swoich przyjaciół, najbliższego otoczenia czy nawet w pracy. W końcu wszyscy mamy różne wartości czy priorytety i oczywistym jest, że dla jednej coś będzie normalnym zachowaniem, a dla drugiej będzie to już obraźliwe czy przekraczające jego granice. Porozmawiajmy jednak o najczęstszych zachowaniach, które większość z nas uznałoby za coś okropnego.

Kiedy myślimy o jakimś okrutnym, bolesnym zachowaniu, to zwykle przychodzi nam do głowy zdrada, chociaż rzadko ją rozróżniamy i zwracamy uwagę na to, że potrafi mieć dwa oblicza: zdrada bywa moralna i jej przykładem jest kontaktowanie się mężczyzny z innymi kobietami w tajemnicy przed swoją partnerką, a celem tych kontaktów jest flirt czy umówienie się na spotkanie. Zdrada może być również fizyczna, kiedy nasz partner lub partnerka posuwa się o krok dalej i dochodzi do kontaków intymnych z ich partnerami “na boku”.

Jak się jednak okazuje, zdrada nie dla wszystkich jest czymś okropnym. Z własnego doświadczenia wiem, że są tacy ludzie, którzy jednorazową zdradę ukochanej osoby uważają za coś normalnego. 

Oczywiście każdy może uważać inaczej, ale jak życie pokazuje, większość ludzi uważa zdradę za coś niedopuszczalnego, nawet jednorazowo.

 Jasnym jest, że nikt nie może nam narzucić, co powinniśmy wybaczać, a czego jednak nie, bo jak wspomniałam wyżej – każdy ustala swoje zasady. Jeśli jednak bliska Ci osoba po raz kolejny zrobi coś, co Cię zrani to warto się zastanowić, czy wybraliśmy dla siebie  łaściwego partnera. Zapamiętaj, że nie warto robić czegokolwiek wbrew własnej robi.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Niegodne zachowanie, którego lepiej nie wybaczać ani go nie usprawiedliwiać