Od wielu pokoleń w tej rodzinie wszystkie rodzinne uroczystości spędzało się przy dużym stole. Mężczyzna nie miał jednak nic przeciwko temu

Młody i przystojny Nikodem był już żonaty, ale niestety, nie było to szczęśliwe małżeństwo. Mężczyźnie bowiem nie udało się po ślubie zbudować poprawnej relacji z rodziną swojej żony, chociaż to i tak nie był największy problem. Młodzi ludzie wkraczając w życie jako małżeństwo jakimś trafem od razu przestali się po prostu dogadywać. 

Wielu mężczyznom się wydaje, że po ślubie większosć kobiet pokazuje swoją prawdziwą naturę i stają się zrzędliwymi żonami, które ciągle mają jakieś wyrzuty, a mężowie muszą to po prostu znosić. Nikodem nie jest jednak jednym z takim mężczyzn i uważa, że w związku najważniejsze jest przede wszystkim wzajemne zrozumienie, wsparcie oraz spokój.

Mężczyzna miał nadzieję na szczęśliwe życie oraz świetlaną przyszłość i poniekąd tak było. Odniósł w życiu spory sukces, szczególnie na polu zawodowym. Potem jednak zaczęło mu się wieść także w życiu prywatnym, gdyż spotkał na swojej drodze inną kobietę, przy boku której czuł się szczęśliwy. Rozwiódł się z poprzednią żoną i w pełni mógł teraz cieszyć się nowym związkiem. Wszystko zaczęło się zwyczajnie, od randek w kinie i spacerów we dwoje, a skończyło na tym, że mężczyzna zapragnął szybko oświadczyć się swojej nowej ukochanej. Po tym przeprowadził się do jej mieszkania i wydawało się, że w końcu życie Nikodema w pełni się układa.

Nowa wybranka Nikodema była naprawdę niezwykłą kobietą. Była pracowita, inteligentna i odpowiedzialna, a w dodatku niezwykle piękna – pracowała jako prezenterka w telewizji. Starał się opiekować swoją wybranką i okazywać jej dużo troski, aby czuła się zaopiekowana. Nieraz robił dla niej pyszne obiady, a w weekendy zabierał ją do SPA czy na różne wycieczki, aby mogła odpocząć od miejskiego zgiełku. Teściowa nie od razu zaakceptowała zięcia, bo w jej oczach jej jedyna córeczka była idealna i zasługiwała na kogoś znacznie lepszego. 

Od wielu pokoleń w tej rodzinie świętowało się wszystkie ważne uroczystości rodzinne przy dużym stole, do którego zapraszano liczną grupę krewnych. 

Mężczyzna nie miał nic przeciwko temu i nawet cieszył się, że teraz będzie członkiem tej dużej rodziny. Teściowa była nawet bardzo zaskoczona, że ​​jej zięć zgadza się z nią we wszystkim. Tak mijały lata, a on z żoną co jakiś czas przychodzili na te rodzinne uroczystości, miło spędzając razem czas. Nikodem zawsze przynosił dla teściowej jakiś drobny upominek, jakim były kwiaty, ulubione ciasto teściowej czy też barwna apaszka. 

Po ośmiu latach kobieta w końcu pogodziła się z wyborem córki i zaczęła traktować mężczyznę po prostu dobrze, bez żadnych złośliwości i uszczypliwych docinków. Wyglądało na to, że pomyliła się w stosunku do zięcia, no ale cóż, nawet najlepszym zdarza się pomylić. Teraz Nikodem jest mile widzianym gościem w domu teściowej, a kiedy parze urodził się długo wyczekiwany synek, teściowa po prostu wariowała ze szczęścia. Teraz w każdy weekend cała rodzina zbiera się razem, aby spędził w miłej atmosferze czas, a stół ugina się od ilości przygotowanych przez teściową pysznych ciast i innych przysmaków. 

Czasem trudno uwierzyć w to, że w naszym życiu pojawiło się szczęście i na początku lepiej kiwać głową i po prostu się uśmiechać, a wszystko jakoś się samo ułoży. 

Jak byście się zachowywali, gdybyście byli na miejscu Nikodema?

Oceń artykuł
Добавить комментарии

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Od wielu pokoleń w tej rodzinie wszystkie rodzinne uroczystości spędzało się przy dużym stole. Mężczyzna nie miał jednak nic przeciwko temu