Oleg powiedział żonie, że wyprowadza się do młodszej kobiety. Nie spodziewał się jednak, że otrzyma taką odpowiedź od swojej mądrej żony.

Krzysiek miał 49 lat, gdy w jego życiu pojawiła się Hania. Była jego nową sekretarką i niedawno skończyła 19 lat. Nie miała doświadczenia zawodowego, ale była bardzo zaradna. Po pewnym czasie Krzysiek zakochał się w niej.

Był tak szalony, że postanowił opuścić swoją żonę Monikę. Mężczyzna zaczął się zastanawiać, jak sprawić, żeby to jego żona od niego odeszła. Nie umiał nic wymyślić, więc postanowił porozmawiać z Hanią. – „Powiedz mi, co mogę zrobić, żeby Monika sama mnie zostawiła?” – zapytał mężczyzna. – „Czy jest dumną kobietą? Czy ma poczucie własnej wartości?” – „Tak, to prawda. Ma w sobie aż nadto dumy i godności”. – „To pokaż jej, jakim złym człowiekiem potrafisz być”. Ale to nie pomogło, Krzysiek zwracał uwagę żonie na drobiazgi i aranżował kłótnie. Wszystko poszło na marne, Monika od niego nie odeszła. Mężczyzna chciał tak wszystko zostawić, ale Hanna na to nie pozwoliła.

Rola „tej drugiej” jej nie odpowiadała, chciała, aby Krzyś został jej mężem. – „Co mogę zrobić? Jest bardzo cierpliwa. Zawodzą wszystkie sposoby. Inna kobieta, na jej miejscu, już dawno by odeszła”. – „Ona cię nie zostawi. Nie zrezygnuje z życia jakie jej zapewniasz? Będziesz musiał od niej odejść”. – „To trochę niezręczne. Byliśmy razem przez tyle lat. Poza tym mamy dzieci i…” „Ok, dam ci miesiąc. Jeśli w ciągu tego czasu nie zostawisz swojej rodziny, ja odejdę! I to pomimo mojej niezłomnej miłości do Ciebie. Krzysztof późno wrócił do domu tego dnia. Otworzył drzwi i poszedł prosto do kuchni. Tamara siedziała przy stole i piła herbatę. – „Cześć. Muszę ci powiedzieć coś ważnego.

Zakochałem się w innej kobiecie i chcę od ciebie odejść. Hania jest moją nową sekretarką i chcę z nią mieszkać. Przepraszam za to, co się stało”. – „Za co?” – Monika odpowiedziała spokojnie. – „Dlaczego? Przecież nic nie zrobiłeś”. – „Jak to? Przecież od ciebie odchodzę, zostawiam cię z dwójką dzieci i w dodatku zakochałem się w młodszej kobiecie”. – „Jesteś marzycielem, Krzysiek. Mówisz takie bzdury”. – „Jakie bzdury?” – „Wiem, że nigdzie się nie wybierasz. Oznacza to, że nie mamy się o co martwić. A jeśli chodzi o to zakochanie… Cóż, podobne błędy czasem zdarzają się mężczyznom w twoim wieku. Przejdzie Ci to”. – „Co to znaczy, że mi przejdzie? Jak to możliwe, że tego nie zrobię?” – „Tak po prostu. Nie zrobisz tego i koniec. Twój wstyd też przeminie, bo wszystko kiedyś przemija. Ale nie pójdziesz, bo nie masz odwagi. Bo jeszcze nie wiesz, co dla ciebie wtedy zgotuję!” Monika wyszła z kuchni, a Krzysztof stał zamyślony i niczego nie rozumiał.

Następnego dnia Krzysiek opowiedział Hani o swojej rozmowie z żoną. – „Ona tylko tak mówi, nie martw się. Po prostu chce naszego szczęścia. Nie może znieść tego, że jej czas się skończył”. Wtedy zadzwonił telefon, to była Monika. Mężczyzna ze strachem podniósł słuchawkę.

– „Cześć. Zapomniałam powiedzieć ci o najważniejszej rzeczy. Upewnij się, że dzisiaj twoja młoda i bardzo piękna sekretarka została zwolniona. Czy mnie rozumiesz?” – „Ale…” Monika odłożyła słuchawkę, a Krzysztof spojrzał na Hanię. – „Jesteś zwolniona” – powiedział. – „Co?” – Hani nie rozumiała. – „Tam są drzwi!” – Wskazał na wyjście. – „Widzisz, ona nie żartowała. I muszę powiedzieć ci prawdę – nie chcę cię widzieć. Rozliczenie otrzymasz z działu księgowości. W moim życiu jest tak wiele rzeczy, które sprawiają, że nie chcę odchodzić od rodziny”. Hania szybko zebrała swoje rzeczy i wyszła z biura. Krzysiek zadzwonił do działu kadr, aby znaleziono mu nową sekretarkę. Koniecznie z doświadczeniem. Ogromnym doświadczeniem! Co najmniej czterdzieści lat doświadczenia. Najwięcej jak to jest możliwe! Ale nie mniej! Następnego dnia mężczyzna powitał swoją nową sekretarkę, która miała 55 lat. Wieczorem Krzysztof odbył poważną rozmowę z żoną, która nie była przyjemna.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Oleg powiedział żonie, że wyprowadza się do młodszej kobiety. Nie spodziewał się jednak, że otrzyma taką odpowiedź od swojej mądrej żony.