-On swoje przeżył!- właściciel przywiązał psa do szyn, aby się go pozbyć

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Maszynista kierujący pociągiem, zauważył na torach psa. Na sygnał zwierzę nie reagowało, a mężczyzna zastosował hamowanie awaryjne. Na szczęście pociąg zatrzymał się kilka centymetrów od psa.

Maszynista wyszedł z kokpitu i zobaczył zwierzę przywiązane do szyn. Mężczyzna uwolnił go i odciągnął od torów. Ścisły rozkład jazdy pociągu nie pozwalał na podjęcie dalszych działań.

Na szczęście maszynista zdążył sfotografować psa. Zdjęcie wysłał żonie, a następnie kobieta  zwróciła się o pomoc do obrońców zwierząt za pośrednictwem grupy na portalu internetowym.  Rozpoczęły się poszukiwania psa. Grupy wykwalifikowanych ludzi zaczęli przeszukiwać teren wokół stacji. Psa znaleziono nieopodal na jednej z prywatnych posesji.

Weronika, jedna z kobiet biorących udział w akcji poszukiwawczej, powiedziała, że to cud, że pies wrócił do swojego domu. Właścicielem zwierzęcia okazał się być czterdziestoletni mężczyzna. Jego ojciec, potwierdził, że zauważył, że od kilku dni nie było psa na podwórku syna. Wszyscy byli jednak zajęci swoimi obowiązkami i nie mieli czasu na osobiste poszukiwania. O zdarzeniu, rodziców mężczyzny poinformowali obrońcy zwierząt.

Na widok psa i odpowiednich instytucji właściciel psa wypowiedział  zabójcze słowa „jak to ten pies przeżył?” Na pytanie kto przywiązał psa do torów nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi.  Co więcej, właściciel odmówił przekazania psa do schroniska.

Po kilku dniach, rodzice czterdziestoletniego mężczyzny postanowili przekazać psa wolontariuszom. Twierdzili, że kierują się dobrem zwierzęcia. Okazało się, że pies ma na imię Szarik i ma 14 lat. Obecnie pies przebywa w klinice, a jego los nie jest do końca określony.

Obrońcy praw zwierząt zdecydowali się powiadomić policję. Będą dążyć do tego, aby mężczyzna poniósł odpowiedzialność karną za swój brutalny czyn. Zarząd kolei krajowych postanowił, iż maszynista, który podjął się hamowania awaryjnego otrzyma należytą nagrodę.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

-On swoje przeżył!- właściciel przywiązał psa do szyn, aby się go pozbyć