Pewnego dnia dziewczyna z uśmiechem przyszła do swojego domu rodzinnego, ale nie mogła wejść do środka

Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, czym kierują się rodzice w swoim postępowaniu. Wika nie rozumiała zachowania bliskich i doprowadziło to do głębokiej urazy.

Po skończeniu studiów Wiktoria poznała Michała. Mężczyzna okazał się pracowity i opiekuńczy. Był o pięć lat starszy od niej, pracował jako inżynier w jednej z firm. Dobrze zarabiał, więc często dawał dziewczynie kwiaty i prezenty. Jednak jakiś czas później zaczęły się kłopoty, ponieważ został zwolniony z pracy. Michał był zaradny i próbował zarobić, gdzie tylko mógł. Młodzi marzyli o weselu. Niemal natychmiast po pierwszym miesiącu romantycznego związku wynajęli mały pokój, a później mieszkanie. Nie mieli dużo pieniędzy, ale wystarczało na skromne życie.

Wiktoria stopniowo przewoziła swoje rzeczy z domu rodziców. Zostawiła sobie klucz do rodzinnego mieszkania, bo nie chciała za każdym razem fatygować mamy lub ojca. Dziewczyna powoli zabrała wszystkie rzeczy. Okazało się, że w ciągu dwudziestu pięciu lat zgromadziło się wiele przyjemnych drobiazgów. Wiktoria lubiła czasem przyjeżdżać do domu, do znajomych ścian i przy kubku pachnącej herbaty wspominać dzieciństwo. W końcu dorastała w tym otoczeniu. Wokół niej wszystko było znajome, a z każdą rzeczą związane były ciepłe wspomnienia. Ponadto w mieszkaniu rodziców Michał oświadczył się jej.

Ślub był bardzo skromny. Zaproszono niewielu gości. Na weselnym stole chłodziły się butelki szampana, były owoce i przystawki. Rodzice Wiktorii w prezencie ślubnym dali młodym pieniądze. Para liczyła na większą kwotę, ale ze strony rodziny Michała musieli zadowolić się tylko tosterem. Chociaż zarabiali niewiele, a jednopokojowe mieszkanie nadawało się do remontu, byli szczęśliwi w swoim gnieździe i marzyli, że kiedyś uda im się wydostać z niego do bardziej przyzwoitego domu.

Przyjaciółka podarowała młodemu małżeństwu duży portret z ich wizerunkiem. Ponieważ w wynajętym mieszkaniu gospodyni zabroniła psuć ściany, Wika postanowiła powiesić pamiątkę w swoim pokoju w mieszkaniu rodziców. Pewnego dnia dziewczyna z uśmiechem przyszła do domu rodzinnego, ale nie mogła wejść do środka. Okazało się, że kilka dni temu rodzice wymienili zamki.

Po długiej rozmowie telefonicznej z rodziną dziewczyna ze łzami pobiegła do Michała i szczegółowo opisała całe niezadowolenie, które wyrazili jej bliscy. Według matki Wiktoria powinna zawsze informować, że chce wpaść wizytą, a nie a nie wpadać ni stąd, ni zowąd bez zaproszenia do czyjegoś domu. Najbardziej uraził dziewczynę fakt, że jej mama i tata traktowali ją teraz jak osobę z zewnątrz. Jakby przestała być ich córką. Wydawało się, że byli po prostu zadowoleni, że ich córka w końcu wyszła za mąż i zaczęła żyć samodzielnie.

Mama Michała opowiedziała się całkowicie po stronie rodziców Wiktorii. Uważała, że powinno się uprzedzić z wyprzedzeniem o wizycie, nawet w domu ojca.

Kiedy pojawiły się problemy z wynajętym mieszkaniem, Wiktoria poprosiła rodziców o możliwość tymczasowego powrotu do domu wraz z Michałem. Jednak rodzice byli zdecydowanie przeciwni. Dziewczyna zdała sobie sprawę, że sama jest odpowiedzialna za swoje życie i odtąd powinna rozwiązywać problemy tylko przy wsparciu męża. Jak się okazało, nie było nikogo bliższego w jej życiu.

Całkowicie odcięła się od rodziców i wyjechała z mężem na drugi koniec miasta. Młodzi znaleźli mały dom do wynajęcia i zaczęli powoli myśleć o znalezieniu pracy za granicą. Wiktoria przestała dzwonić do matki i ojca. W sercu delikatnej dziewczyny pojawiła się ogromna rana. Wiktoria nigdy nie zrozumiała swojej rodziny, uważając ich postępowanie za podłość.

A jak Ty uważasz? Czy rodzice Wiki postąpili źle w stosunku do swojej córki?

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Pewnego dnia dziewczyna z uśmiechem przyszła do swojego domu rodzinnego, ale nie mogła wejść do środka