Syn przyprowadził dziewczynę, by poznać ją z matką i powiedział, że od teraz z nią zamieszkają. Mądra odpowiedź matki zaskoczyła ich

Miesiąc temu syn przyprowadził dziewczynę do domu.

– Mamo, to moja Zosia. Kochamy się i będziemy żyć razem. 

Jak każda matka, życzę szczęścia mojemu dziecku i jeśli chcą żyć razem, to niech żyją, ja na pewno nie mam nic przeciwko temu. 

– Dobrze, synu. Na razie idź do kuchni, wypij herbatę a ja spakuję Twoje rzeczy. 

– Jak to spakujesz moje rzeczy? – zdziwił się syn.

Spojrzałam na syna i zobaczyłam jego szczere zdziwienie. Najwyraźniej nie zrozumiał, więc musiałam mu wyjaśnić:

 – No po prostu je spakuję, bo przecież zamierzacie zamieszkać razem. W końcu sam tego chcesz? 

– No ale mamo… Wiesz, wynajmowanie mieszkania jest drogie i nie stać nas na to, jesteśmy przecież jeszcze studentami, sama wiesz. Myśleliśmy, że będziemy mogli tutaj zamieszkać, przyda Ci się towarzystwo. 

Niby brzmiało to nieźle, ale sama mieszkałam z teściową przez dziesięć lat, dopóki z mężem nie było nas stać na własne mieszkanie więc wiem, jak to jest. Przez wspólne życie w jednym mieszkaniu moje relacje z teściową zdecydowanie się popsuły. Teraz niby nie będziemy sobie nawzajem przeszkadzać, a za miesiąc lub dwa to kapciami będą we mnie rzucać. Nie mam ochoty na takie ekscesy. Ach, Zosiu, nawet sobie nie zdajesz sprawy, od jakiego piekła Cię wybawiam swoją decyzją!

– Nie synu. Jeśli uważasz się za wystarczająco dorosłego, aby zamieszkać ze swoją ukochaną, to postaraj się zapewnić Wam godne warunki. Być DOROSŁYM to: znaleźć pracę, wynająć lub kupić mieszkanie, opłacać rachunki oraz wypełniać obowiązki. Na początek poszukaj więc pracy, a jeśli nie stać Was na mieszkanie, to na wynajmijcie pokój! Potem możecie sobie żyć razem.

– Mamo, o czym Ty mówisz?! Mamy mieszkać z jakimiś obcymi ludźmi? Nie chcemy tak.

Lekko podirytowana zapytałam zatem jego wybrankę serca:

– Zosiu, kochasz mojego syna? Chociaż prawdopodobnie kochasz, jeśli chcesz z nim rozpocząć wspólne życie.

– Tak, kocham Pani syna, nawet bardzo – ledwie słyszalnym głosem powiedziała dziewczyna

– Kochacie się, więc nie zależy Ci, gdzie będziecie mieszkać, prawda? 

– Prawda. Ja mogę z nim mieszkać nawet w wynajmowanym pokoju, byleby tylko razem. 

– No proszę synu, zatem tak będzie. Uwierz mi, Zosia będzie Ci jeszcze wdzięczna, że nie będziecie ze mną mieszkać. Układaj sobie życie jak chcesz, bez mojego zaangażowania i być może wtrącania się, bo czasami to silniejsze ode mnie. I nie martw się – dołożę Ci i będziecie mogli wynająć mieszkanie.

Pół godziny potem zamknęłam za nimi drzwi i wybuchnęłam płaczem. Walczyłam z bardzo wielką pokusą, aby młodzi zamieszkali tutaj, żebym mogła ich trochę nadzorować, ale tak nie można – są dorośli, więc powinni żyć oddzielnie od rodziców. Ja już zrobiłam swoje, wychowałam, więc nadszedł już czas, by syna puścić “wolno”.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Syn przyprowadził dziewczynę, by poznać ją z matką i powiedział, że od teraz z nią zamieszkają. Mądra odpowiedź matki zaskoczyła ich