– Ten musisz oddać bratu – powiedział ojciec podając mi kolejne pudełko

Samochód wjechał na podwórko. Za kierownicą siedział tata, a obok, na miejscu pasażera – mama. Wybiegłem z domu i od razu podbiegłem do samochodu, aby przywitać rodziców. Gdy wyściskałem mamę i tatę, ten podał mi ładne pudełko opakowane w kolorowy papier. 

Gdy otrzymałem ten prezent, praktycznie podskoczyłem ze szczęścia! Kiedy trochę się uspokoiłem jeszcze drżącymi dłońmi zerwałem kolorowy papier, a następnie podniosłem pokrywkę. W środku czekał na mnie piękny, ciężarowy samochód do zabawy! Miał piękne naklejki na boku, otwierane drzwiczki i lśnił od nowości. W dodatku był w pięknym, błękitnym kolorze!

„To pudełko daj bratu” – powiedział tata i podał mi kolejny prezent, tym razem dla mojego brata.

Wiedziałem, że w pudełku zapewne jest także samochód ciężarowy, ale mimo tego chciałem na niego zerknąć. Przycupnąłem w korytarzu i otworzyłem pudełko. Nie myliłem się – w środku był także samochód ciężarowy, ale… cały czerwony! To mój ulubiony kolor! 

Wyjąłem samochód z pudełka i trzymając w rękach oba, nie mogłem się na nie napatrzeć, chociaż ten czerwony bardziej przyciągał mój wzrok. 

Wtedy usłyszałem, że drzwi do pokoju się otwierają – to brat! Szybko więc włożyłem samochody do pudełek i jedno z nich podarowałem bratu. 

“To prezent dla Ciebie od rodziców” – powiedziałem.

Dałem mu niebieski samochód… Ot, zrobiłem małą podmiankę!  

 

 

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

– Ten musisz oddać bratu – powiedział ojciec podając mi kolejne pudełko