Teściowa z premedytacją zmieniła moje zamówienie wedle własnego uznania.

W końcu doczekaliśmy się odbioru mieszkania, na które czekaliśmy już prawie dwa lata. Mimo wielu nerwów razem z mężem cieszymy się z naszych upragnionych 70 metrów. W zeszłym miesiącu udało nam się umeblować wszystkie pokoje i pozostało już tylko kupić dodatki. Zawsze uważałam, że zasłony dodają przytulności wnętrzom, byłam przeciwna zakupowi rolet. Moja teściowa jest polecaną krawcową, więc to jej zleciłam uszycie zasłon do wszystkich pomieszczeń. Nie liczyłam na zniżkę, po prostu chciałam dać zarobić rodzinie.

Udałam się do pracowni teściowej i szczegółowo opowiedziałam czego potrzebuję i przekazałam potrzebne wymiary. Wyglądało na to, że moje oczekiwania zostały zrozumiane, więc nie pozostało mi nic innego, jak tyko czekać na zamówienie.
Nie mogłam uwierzyć w to co widzę, kiedy poszłam odebrać zasłony. Teściowa stwierdziła, że lepiej umie dobierać kolory do wnętrza i uszyła coś, co zupełnie odbiegało od mojej wizji. Nie chciałam być niemiła i wywoływać niepotrzebnych awantur, więc zapłaciłam za gotowe produkty i rozdałam zasłony znajomym. Przed wyjściem powiedziałam tylko, że następnym razem mogłaby bardziej słuchać klientów.

Zasłony oczywiście zamówiłam u innej krawcowej, ale nic nikomu nie powiedziałam.
Tydzień później moja siostra zadzwoniła do mnie z prośbą czy nie znam krawcowej, która uszyłaby jej sukienkę na już. Niewiele myśląc, podałam jej namiary na teściową. Następnego dnia siostra oddzwoniła do mnie i powiedziała:
– Nie dogadałam się z twoją teściową. Wyobraź sobie, że jak tylko dowiedziała się kim jestem, to nie szczędziła epitetów. Okazuje się, że jesteś zbyt wybredna i niemiła we współpracy, a w związku z tym mnie również nie chciała obsługiwać ani nikogo z naszej rodziny.

Nie umiałam znaleźć słów, żeby cokolwiek odpowiedzieć siostrze. Byłam w szoku, od dnia odbioru zasłon widziałam się z teściową kilka razy i nie dała po sobie znać, żebym ją w jakikolwiek sposób uraziła. Za każdym razem była dla mnie bardzo miła i wyrażała swoje szczęście, że jej syn ma tak wspaniałą żonę. No cóż, nie każdy potrafi być szczery.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Teściowa z premedytacją zmieniła moje zamówienie wedle własnego uznania.