Uczeń wyniósł przyjaciela z płonącego budynku. Wszyscy są wdzięczni temu bohaterowi oraz jego mamie, że była w stanie wychować takiego wspaniałego syna

Chłopiec wszedł do płonącego budynku klubu dla młodzieży, kiedy ogniem zajęta była już cała sala. Mimo tych tragicznych okoliczności wśród języków ognia odnalazł on swojego przyjaciela leżącego na podłodze, podniósł go i resztkami sił stamtąd wyprowadził. 

Ten wspaniały chłopiec nazywa się Sebastian Gawliński i ma zaledwie 15 lat. Po tym niezwykle bohaterskim czynie otrzymał tytuł “Bohatera wśród ratowników roku 2020”. Sebastian do dzisiaj leczy oparzenia i zmaga się z innymi konsekwencjami zdrowotnymi, które są spowodowane jego przebywaniem w płonącym budynku.

Chłopiec którego uratował również ma na imię Sebastian, tylko jest trochę młodszy od naszego bohatera. Kiedy ten 13-latek obudził się w szpitalu to praktycznie od razu poprosił swoją mamę o to, aby w jego imieniu podziękowała przyjacielowi za to, co dla niego zrobił.  

Do tragedii doszło zimą na terenie klubu dla lokalnej młodzieży. W ten feralny dzień uczniowie mieli próby do odgrywanej przez nich szopki w związku nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Przyczyną pożaru był wybuch gazu. W wyniku tego zdarzenia wiele dzieci w wieku od 12 do 17 lat ulegli fizycznym obrażeniom.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Uczeń wyniósł przyjaciela z płonącego budynku. Wszyscy są wdzięczni temu bohaterowi oraz jego mamie, że była w stanie wychować takiego wspaniałego syna