W ogóle nie planowaliśmy ślubu. Caremonia, obiad z rodzicami – wszystko. Ale w czwartek, na tydzień przed ślubem, przychodzi do mnie pan młody i mówi, że zaprosił około setki swoich bliskich. Pytam, gdzie ich zaprosił, co ugotujemy i dlaczego to zrobił? W odpowiedzi słyszę, że tracę dar mowy.

Po kilku latach poważnego związku facet mi się oświadczył. Od razu ostrzegłam, że nie chcę mieć wielkiej caremonii.

Dla mnie osobiście taki ślub to zbyt intensywna uroczystość: trzeba siedzieć cały dzień w sukience i brać udział w konkursach. Nie chcę tego, nie lubię tego. I muszę zadzwonić do wielu osób i wcale nie mam ochoty, bo jestem nieśmiałą dziewczyną i nie lubię zwracać na siebie uwagi.

Zaproponowałam oczywiście, że weżmiemy ślub i polecimy na wakacje. W ostateczności można było posiedzieć w restauracji z rodzicami i kilkoma znajomymi.

Facet zgodził się ze mną, mówiąc, że to jest ślub, który sobie wyobraził. Więc zdecydowaliśmy o wszystkim i poszliśmy złożyć podanie do urzędu stanu cywilnego.
Nie byłam specjalnie przygotowana do ślubu, więc nie czułam podekscytowania, bo wszystko idzie tak, jak chciałam.

Na tydzień przed ślubem podchodzi do mnie Pan Młody i entuzjastycznie zapowiada:
– Mój przyjaciel ma kawiarnię, tam świętujemy!
– Z kim? W końcu chcieliśmy tylko wziąć ślub.
– Tutaj napisałem listę gości, tutaj tylko najbliżsi..

Podnoszę kartkę A4, są dwie kolumny z nazwiskiem, są nawet jego dalecy krewni z innego kraju. Pisał tylko o ludziach ze swojej strony i nadal potrzebuje mojej.

Staram się mu wytłumaczyć, że nawet jeśli zaproszę tylu gości, to będę musiała kupić sukienkę, zrobić fryzurę, a za tydzień to prawie niemożliwe.

-A kucharze zgadzają się ugotować wszystko na czas? – pytam ledwo powstrzymując emocje.
– A my ich nie zatrudnimy, po co przepłacać? Przygotujemy sałatki, kebaby i napoje. A moja mama ci pomoże, a twoja mama może się połączyć.
– A ciasto? Nie zostanie to zrobione w tym terminie!
– Więc po co nam te słodycze, moi znajomi nie jedzą ciasta.

Stoję i próbuję zrozumieć to, co usłyszałam. Zaprosić około dwustu osób na sałatkę? Powiedz gościom, że nie będzie słodyczy, jak przy normalnym stole. Poza tym, czy moja teściowa powinna stać kilka dni i gotować jedzenie, którego nie mam gdzie przechowywać?

Wypowiadam wszystko mojemu ukochanemu, a on patrzy na mnie ze zdziwieniem. Okazuje się, że zgodził się z matką i zaproszonymi gośćmi. Zaskakuje go moja odmowa i słowa.

Obraz zaplanowano na piątek. Powiedziałam, że po prostu pójdę do rejestracji małżeństwa i tyle. Jego mama dzwoni prawie codziennie, prosząc o pomoc w zakupach finansowo i fizycznie. Moi rodzice walczą, a mama mówi, że nie warto łączyć losu z taką osobą.

Kocham go, ale ta cała sytuacja ślubna jest dla mnie trochę niezrozumiała. Coraz częściej zastanawiam się, czy będę w stanie żyć z osobą, która podejmuje tak nieprzemyślane kroki. Czy w przyszłości będę mogła na nim polegać. A może moja mama ma rację? Może nie potrzebuję tego małżeństwa?

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

W ogóle nie planowaliśmy ślubu. Caremonia, obiad z rodzicami – wszystko. Ale w czwartek, na tydzień przed ślubem, przychodzi do mnie pan młody i mówi, że zaprosił około setki swoich bliskich. Pytam, gdzie ich zaprosił, co ugotujemy i dlaczego to zrobił? W odpowiedzi słyszę, że tracę dar mowy.