„W ramach prezentu urodzinowego przelejcie pieniądze na konto, ale nie przychodźcie w gości” – oświadczyła siostra męża

Niedawno mój mąż miał urodziny. Nie zamierzaliśmy organizować żadnej imprezy urodzinowej i powiedzieliśmy o tym naszym bliskim. Postanowiliśmy spędzić ten dzień tylko z naszymi dziećmi i na taką okazję zarezerwowaliśmy stolik w restauracji.

Rodzina męża mimo tego, iż mówiliśmy im, że nie będzie imprezy urodzinowej przyszła do naszego domu bez ostrzeżenia. Nie dali mu nawet żadnego symbolicznego prezentu i pojawili się z pustymi rękami myśląc, że tak tylko się z nimi droczymy i mimo wszystko coś ugotowałam, a stół pełen pyszności czeka na ich przyjście. No tak, najedzenie się i napicie różnego rodzaju trunków bardzo im się podobało, ale tym razem czekało ich rozczarowanie, a ich plan się nie powiódł i musieli wrócić do swoich domów głodni. 

Nagle następnego dnia siostra męża napisała, że planuje obchodzić swoje urodziny w tym roku tak samo jak jej brat. Jeśli chcemy dać jej prezent to najlepiej w postaci pieniędzy, przelewając je na jej konto. Na końcu tej wiadomości wstawiła uśmiechniętą buźkę, a ja widząc to wszystko zrobiłam wielkie oczy zdziwiona poziomem jej tupet. Pokazałam tę wiadomość małżonkowi a on przyznał, że jest bezczelna i to do granic możliwości. Zdecydowaliśmy, że teraz zachowamy się jak ona.

Odpisałam jej więc, że damy jej taki sam prezent, jaki ona dała bratu. Po naszej wiadomości już nic do nas nie pisała.

Wszyscy są przyzwyczajeni tylko do otrzymywania od nas prezentu czy okazji do dobrej zabawy, ale sami nie dają niczego w zamian. Przychodzili do nas zwykle, żeby niby tylko złożyć życzenia, a potem mówili oburzeni:

– A Ty nas niczym nie poczęstujesz? Jesteśmy tacy głodni!

Kiedy z kolei to my przychodziliśmy do nich z życzeniami, to częstowali nas tylko herbatą argumentując, że nie planowali nakrywać do stołu i świętować urodzin.

My teraz też już mamy dość i zamierzamy robić to, co dla nas komfortowe, nie pozwalając sobie już więcej na taką bezczelność ze strony innych.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

„W ramach prezentu urodzinowego przelejcie pieniądze na konto, ale nie przychodźcie w gości” – oświadczyła siostra męża