Wszystko co robi matka, bardzo denerwuje córkę

Natalia ma teraz 50 lat, mieszka ze starszą matką Marią, która jest bardzo schorowana i często prosi o lekarstwa, ponieważ ma problemy z sercem. Córka spełniaj jej wszystkie prośby z wielką niechęcią, lecz doradziła jej, aby leżała spokojnie i odpoczywała, jeśli chce szybko wyzdrowieć. A co ma zrobić starsza kobieta, jeśli jest już zmęczona tak długim leżeniem w łóżku?

Z kolei córka nie miała w ogóle czasu dla siebie, ponieważ całe dnie opiekowała się kobietą. Maria nie była zadowolona słysząc takie słowa, było jej przykro, odwróciła się i starała nie płakać. Natalię denerwowała każda czynność, którą robiła jej matka: kaszel, kichanie, poruszanie ustami podczas czytania. Nie odpowiadało jej również, ciągłe przygotowywanie posiłków, które musiała zblendować, była już tym trochę rozgoryczona i robiła to z wielką łaską.

Kiedy podawała tabletki matce, starała się jak mogła, był nie dotykać jej pomarszczonych dłoni. Zdarzyło się, że tabletki spadły na ziemię i Natalia musiała je podnosić i dawać ponownie kobiecie, bo przecież były to drogie leki. Dorosła córka nawet nie próbowała szukać przyczyn swojego zachowania, wydawało jej się że taka relacja między córką a matką jest całkiem normalna, czułość nie była jej mocną stroną i uważała że kochać to można kota, którego codziennie głaskała i rozpieszczała.

Mimo to, że lodówka w domu zawsze była pełna to potrafiła oszczędzać, zawsze starała się kupować żywność na wyprzedażach, ale nie zwracała uwagi na terminy ważności. Nie przejmowała się również wyglądem matki. Uważała że nie chodzi na żadne imprezy i w miejsca publiczne, więc może chodzić pod domu w zszytych skarpetkach, chociaż gdy poszła do lekarza z szafy wyjęto jej nowe ubrania.

Dom wymagał remontu już od dawna, ale córce nie spieszyło się z tym, argumentowała że nie chce sprawiać kłopotu matce i nie miało znaczenia, że tapeta miejscami wyblakła.

Wszystko natomiast ma swój koniec. Po odejściu matki, zadowolenie Natalii zniknęło. Nie miała czasu na żałobę, trzeba było przygotować się do remontu, a teraz było to możliwe. Widać, że córka nie kochała specjalnie swojej matki, bo nie tak traktuje się osoby, na których nam zależy.

Oceń artykuł

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Wszystko co robi matka, bardzo denerwuje córkę